Sterilu semināra telpu laiks ir pagātnē

Lai gan ar terminu “sapulce” pat šodien var nepamatoti saistīties slimnīcas palātu atgādinoša pelēcīga apmācību telpa ar sasmakušu ventilāciju un daudz pieredzējušu papīra tāfeli, ir pēdējais laiks šo uzskatu mainīt.

.

Nomājot sapulču telpu ārpus pierastajām fiziskajām robežām, vienlaicīgi paveram jaunam lidojumam arī darbinieku domas. Ir grūti gaidīt ko novatorisku no semināra dalībniekiem, kuri 268. reizi ievelkas tajā pašā neērtajā istabā, bet jauna un, ja nepieciešams, krāsaina semināru telpa liek fantāzijai, vislabākajā nozīmē, darboties. Sapulces saturiskajā daļā ieguldīto laiku un enerģiju taču nav prātīgi palaist vējā ar viduvējas kvalitātes kafijas piedāvājumu.

.

Vismaz ideālā dzīves situācijā ikviena sapulce ir īpašs notikums, tādēļ ir loģiski, ka dažāda satura sapulču vajadzības apmierina dažādas telpas. Tā gan tie, kas uzstājas, gan pasīvākie dalībnieki sajūt, ka viņu piedāvātajam ir sniegta maksimāla papildus vērtība arī tehniskajā ziņā. Apmācību telpai ir jāstimulē smadzeņu darbība, un, lai gan ir arī izņēmumi, parasti tieši jauna un līdz šim neredzēta telpa to veicina.

.

Būtisks atslēgas vārds ir arī jaunās sapulču telpas izmērs. Acīmredzot arī bez vārdiem ir skaidrs, ka sastrēgumstundas sabiedriskā transporta saspiestības efekts neviena domu lidojumu nevirzīs konstruktīvā virzienā, bet arī pārāk plašs angārs radīs nevajadzīgas šausmas mazākā kompānijā. Beigu beigās ikviens dalībnieks semināra organizēšanā iegulda savu laiku, ko nekad neatgūt, tādēļ būtu noziegums to neizmantot vislabākajā iespējamajā veidā.

Hardi Kinnas

I've been organizing events for over 20 years. In the blog, I focus on MySpotit activities and share pros and cons on organizing events.