Lai sanāksmes pārtop par piedzīvojumu

Vai sanāksmēm ir iespējamas pārmaiņas?

.

MySpotit veic revolūciju vienā no darba vides būtiskākajām formām – mēs neesam tikai tehniska platforma, mēs piešķiram citu jēgu darba laika izmantojumam kā tādam.
Nav daudz to, kuri nopietni apliecinātu, ka izbauda stundām ilgu sēdēšanu sapulcēs. Nebeidzama vārīšanās par sen izspriestām vai neaktuālām tēmām, kas pārāk bieži kalpo tikai kāda kolēģa personiskā snieguma veicināšanai, šķērdē neaptveramu daudzumu visu dalībnieku laika. Šķiet, ka izejas nav – jo augstāk kāp pa karjeras kāpnēm, jo lielāku daļu tavas darba dienas aizņem šādas pasēdēšanas: augstākā līmeņa vadītāji tām patērē līdz pat 70 % produktīvā laika.

.

Ārā no komforta zonas
Un tomēr: kurš spētu izkāpt no apburtā loka? Analizējot sevi un citus, esam nonākuši līdz rūgtai atziņai, ka vienīgais, kas varētu būt sliktāks par aicinājumu uz apnicīgu sapulci, ir aicinājumu uz sapulci nesaņemt vispār. Beigās mēs visi esam savu paradumu vergi, un sava ķermeņa vilkšana uz sanāksmes telpu 157. reizi veido siltu komforta zonu. Lai arī tur runātais būtu gandrīz bezjēdzīgs, mēs vismaz jūtamies svarīgi un nepieciešami. Jūtam, ka mums ir sava vieta, bieži vistiešākajā nozīmē – pamēģiniet kādreiz ieņemt sanāksmes telpā kādas biroju žurkas iecienīto vietu!

.

Lai tiktu vaļā no ierastā un atsvaidzinātu prātu, vispirms vienmēr ir kaut kas jāpamaina – un to mēs arī darām, izvedot sapulces ārpus biroja. Turklāt klienti ātri ievēro, ka piedāvājumā nav tikai pazīstamās semināru telpas, lielisku gaisotni var piedāvāt arī, piemēram, vīna bārs, kurš citādi dienas laikā būtu tukšs. Mēs savedam kopā jaunas vēsmas alkstošus kolektīvus ar telpām, kuras strādā, tā teikt, “uz pusslodzi”, turklāt tā radītais optimizācijas efekts ir jau pats par sevi acīmredzams.

.

Vēl svarīgāk gan ir tas, ka sapulces fiziska iznešana ārpus ierastā biroja liek lēmuma pieņēmējiem neizbēgami pārdomāt arī pašu saturu. Sava uzņēmuma sterilās sapulces telpas rezervēšana, izmantojot Outlook, ir taču tik vienkārša (tādēļ šī iespēja bieži tiek izmantota ļaunprātīgi), savukārt jauna vieta noved pie loģiskiem jautājumiem. Vai mums nepieciešams plašums vai drīzāk intīmāki apstākļi? Vai uzsvars ir uz prezentācijām vai apspriedi? Un kas galvenais: kuru un uz cik ilgu laiku vispār ir prātīgi aicināt līdzi?

.

Bolt pēdās
Sapulču telpu apvienošana katalogā pats par sevi nav nekā oriģināla, arī ārpus mūsu robežām ir šādi mēģinājumi. Diemžēl tie tā arī ir palikuši par skaistiem katalogiem, jo tiem nav viena būtiska vēstījuma, kas ir mums – klientu laika kā neatjaunojama resursa novērtēšana. Kā parāda taksometru, īres vai randiņu platformu tirgū notiekošais, iesīkstējušas metodes nevar mainīt, vienkārši daloties ar informāciju. Nepieciešama uzticama lokomotīve, kura aiznestu pamatvērtības līdz masām un šādi visbeidzot sakārtotu tirgu.

.

Tieši uz šo vietu pretendē MySpotit, kas izaudzis no Igaunijas vadošās pasākumu mārketinga aģentūras Orangetime. Ceturtdaļgadsimta gūtā pieredze mūs ir savedusi kopā ar klientiem no dažādām nozarēm. Tagad ir laiks definēt viņu vajadzības un likt strādāt augstāka mērķa vārdā. Tallinā, Tartu un Pērnavā platforma jau strādā, nu esam uzsākuši darbību Rīgā un drīz plānojam sākt darbību arī Helsinkos.

.

Patiesībā mazefektīvo sapulču problēma vajā visu attīstīto pasauli, turklāt, papildus kolosālajam laika un nervu patēriņam, tiek nelietderīgi nodedzināta neiedomājama apjoma naudas resurss, kas turklāt ir izmērāms. Piemēram, vadošais laika plānošanas portāls Doodle uz lietotāju aptaujas pamata ir aprēķinājis, ka tikai ASV vien vāji organizētās sanāksmes šogad ir nodedinājušas 399 miljardus dolāru.
Šajā pašā aptaujā pat 44 % respondentu atzina, ka nelietderīgas sanāksmes apēd laiku tā, ka saturiskajam darbam tā nepietiek.

.

Jau Ļeņins un Trockis saprata, ka revolūciju nevar organizēt tikai vienā valstī, arī mēs neplānojam aprobežoties tikai ar savu virtuvi. Vilkme komforta zonā gan ir spēcīga, bet izpratnei par katras minūtes vērtību būtu beidzot jāuzvar. Kurš gan vēl, ja ne igauņi, varētu mainīt digitālo pasauli? 🙂

Hardi Kinnas

I've been organizing events for over 20 years. In the blog, I focus on MySpotit activities and share pros and cons on organizing events.