Desmit iemesli, kādēļ tikšanās vieta ir jāmaina

Pat cienot padomju filmu mākslu, mums tomēr ir jāatzīst, ka sapulču pasaulē nav vērts vadīties no Vladimira Visocka 1979. gada slavenā seriāla “Tikšanās vietu mainīt nedrīkst” galvenās domas – tieši pretēji. Bet kādēļ tad tā?

.

1. Sapulce pārtop ceļvedī

Jau nokļūšana jaunā vietā un tās plānošana pieprasa izkāpt no komforta zonas un sapurina arī domas. Dodoties uz noteikto vietu, ikviens dalībnieks saprot, ka viņu gaida kas īpašs.

.

2. Tēmas kļūst skaidras

Ja jaunas vietas izvēlas nevis nejauši, bet tās tieši sasaistot ar tikšanās tēmu un nodomu, tad puse no uzvaras saistībā ar tikšanās mērķi ir jau kabatā. Iespējamība, ka kāds dalībnieks pat nesapratīs, kāds ir tikšanās mērķis, ievērojami samazinās.

.

3. Mazāk traucējošu faktoru

Esot ārpus biroja, tevi netraucēs kolēģa zvanošais telefons un e-pasts tik ļoti nevilinās. Arī kolēģi netraucēs ar saviem “steidzamajiem” jautājumiem.

.

4. Uzlabojas koncentrēšanās spējas

Kurš no mums nav pavadījis garlaicīgu sapulci, skatoties pulkstenī vai bezkaunīgākā gadījumā darbojies savā viedierīcē? Savukārt, ja jau esi izgājis ārpus biroja, pienākuma sajūta zemapziņā liek mobilizēties un paņemt maksimumu no pieredzētā.

.

5. Mazāk ir vairāk

Rezervējot telpas, var veltīt brīdi un apdomāt, kuram patiešām būtu pamats piedalīties sapulcē. Samazinās vēlme “katram gadījumam” uzaicināt visu nodaļu, ko kolēģi novērtēs, par laika iegūšanu prioritāriem uzdevumiem pat nerunājot.

.

6. Tehnika nenoslāpst

Mums patīk sapulču telpas piepildīt ar moderniem tehniskiem risinājumiem, bet cik liela daļa no tiem ir lieka konkrētās tēmas ietvaros? Jaunā vietā minimālistisku efektu sasniedzam bez lielām raizēm – varbūt pietiek, piemēram, tikai ar baltu tāfeli.

.

7. Radošums uzņem jaunus apgriezienus

Ja darīsi visu kā parasti, arī rezultāts vienmēr būs nemainīgs. Sporta klubu slavenais sauklis var šķist klišejisks, bet, tomēr, ir ļoti trāpīgs: lai sapulcē radītu patiesi jaunu vērtību, ir jāiziet no komforta zonas un visvienkāršākais ir sākt ar fiziskiem soļiem.

.

8. Komandai mirdz acis

Dažkārt pietiek ar maziem žestiem, lai darba priekam piešķiltu jaunu dzirksteli. Ja darbinieki redzēs, ka vadība neliek šķēršļus jauninājumiem, tas paaugstinās optimismu par nākotni arī ikdienas jautājumos.

.

9. Labo vārdu spēks

Jāiedarbina sava daļa fantāzijas, lai iedomātos, ka darbinieki aizraujoši dalās iespaidos par ikdienas sapulci, bet jaunas un aizraujošas norises vietas gadījumā tas ir pilnīgi iespējams. Lepnums par piederību novatoriskai komandai izplatīsies eksponenciāli.

.

10. Neatklātā sinerģija

Ilglaicīgu kolēģu stiprās puses diemžēl sākam ātri uztvert kā pašsaprotamas un, iespējams, nepievēršam tām pietiekami lielu uzmanību. Jauna tikšanās vieta arī cilvēku neticami bieži parāda pilnīgi jaunā gaismā.

Hardi Kinnas

I've been organizing events for over 20 years. In the blog, I focus on MySpotit activities and share pros and cons on organizing events.